NOWOŚĆ 2018! Kocioł 5 klasy ECODESIGN - Kotły Biadała

NOWOŚĆ 2018! Kocioł 5 klasy ECODESIGN

NOWOŚĆ! Kocioł c.o. z automatycznym podajnikiem 5 klasy normy PN EN 303:5-2012 zgodny z ECODESIGN (Dyrektywa Ekoprojektu)! 5 LAT GWARANCJI- konstrukcja kotła górnokanałowego.

Kocioł 5 klasy na dotację - Kotły Biadała

Kocioł 5 klasy na dotację

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kotła centralnego ogrzewania, który kwalifikują się na dotacje. Jest to piec 5 klasy zgodny z najnowszą normą PN EN 303-5:2012

Wygoda i bezpieczeństwo - Kotły Biadała

Wygoda i bezpieczeństwo

Podgrzewacz C.W.U. z automatycznym podajnikiem ślimakowym na biomasę niedrzewną to przede wszystkim wygoda użytkownika oraz bezpieczeństwo nieprzerwanego ciepła.

TYLNE

podstawowe informacje

Przeznaczenie

Podgrzewacze C.W.U. TYLNE dzięki swojej oryginalnej budowie i funkcjonalności są produktami znajdującymi szerokie zainteresowanie klientów od wielu lat. Specjalna konstrukcja opłonkowo-kanałowa przystosowana do dolnego spalania paliw czyni je urządzeniami o wysokich parametrach grzewczych. Cechują się niezawodnością i prostotą obsługi. Są przystosowane do spalania biomasy niedrzewnej.

Typoszeregi

Podgrzewacze C.W.U. produkowane są o mocach od 5 kW aż do 560 kW i dzielą się na poszczególne typoszeregi:

  • I typoszereg o mocy 5÷8 kW
  • II typoszereg o mocy 12÷42 kW
  • III typoszereg o mocy 70÷190 kW
  • III typoszereg, dwukomorowy o mocy 250÷560 kW


Budowa

Korpus podgrzewacza TYLNEGO składa się z komory paleniskowej i wymiennika ciepła wykonanych z wysokiej jakości atestowanej stali. Palenisko wykonane jest w formie prostopadłościanu i od dołu zamknięte jest rusztem wodnym. Dodatkowymi elementami mającymi duży wpływ na podniesienie sprawności podgrzewacza są zamontowane w palenisku pionowe opłonki, które wewnątrz wypełnione są czynnikiem grzewczym.

Ruszta i opłonki wykonane są z wysokogatunkowych, atestowanych rur. Wymiennik ciepła (oprócz I typoszeregu) znajduje się w tylnej części, za paleniskiem, i ma formę pionowych dwóch (II typoszereg) lub czterech (III typoszereg) kanałów konwekcyjnych.

Taka budowa pozwala na osiągnięcie efektu samooczyszczenia się kanałów konwekcyjnych i opadaniu sadzy do komór zbiorczych, które zabezpieczone są klapami rewizyjnymi umieszczonymi z boku podgrzewacza. Wylot spalin zakończony jest czopuchem, w którym zamontowana jest przepustnica spalin służąca do regulacji wylotu gazów.

W przedniej części podgrzewacza TYLNEGO zamontowane są szerokie termiczne drzwiczki paleniskowe i zasypowe. Całość obudowana jest wysokogatunkową izolacją termiczną, która zabezpieczona jest obudową metalową. Podgrzewacz TYLNY standardowo dostarczane są z termostatycznym regulatorem ciągu, który automatycznie otwiera lub przymyka dopływ powietrza utrzymując zadaną temperaturę. Podgrzewacz montować należy zgodnie z normą PN-91/B-02413 i BN-71/8864-27 dotyczącą zabezpieczenia urządzeń grzewczych wodnych systemu otwartego oraz naczyń wzbiorczych systemu otwartego.

PARAMETRY TECHNICZNE

podgrzewacza C.W.U. tylnokanałowegoWYMIARY PODGRZEWACZA TYLNEGO

I typoszereg, 5-8 kW
WYMIARY PODGRZEWACZA TYLNEGO

II typoszereg, 12-42 kWWYMIARY PODGRZEWACZA TYLNEGO

III typoszereg, 70-190 kWWYMIARY PODGRZEWACZA TYLNEGO

III typoszereg, dwukomorowy 250-560 kW


ZADAJ NAM PYTANIE

Prowadzisz hurtownie? Chciałbyś zająć się dystrybucją naszych kotłów? Jesteś instalatorem i szukasz dostawcy? Masz jakiekolwiek pytanie? Wypełnij formularz!