NOWOŚĆ 2018! Kocioł 5 klasy ECODESIGN - Kotły Biadała

NOWOŚĆ 2018! Kocioł 5 klasy ECODESIGN

NOWOŚĆ! Kocioł c.o. z automatycznym podajnikiem 5 klasy normy PN EN 303:5-2012 zgodny z ECODESIGN (Dyrektywa Ekoprojektu)! 5 LAT GWARANCJI- konstrukcja kotła górnokanałowego.

Kocioł 5 klasy na dotację - Kotły Biadała

Kocioł 5 klasy na dotację

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kotła centralnego ogrzewania, który kwalifikują się na dotacje. Jest to piec 5 klasy zgodny z najnowszą normą PN EN 303-5:2012

Wygoda i bezpieczeństwo - Kotły Biadała

Wygoda i bezpieczeństwo

Podgrzewacz C.W.U. z automatycznym podajnikiem ślimakowym na biomasę niedrzewną to przede wszystkim wygoda użytkownika oraz bezpieczeństwo nieprzerwanego ciepła.

TYLNE

podstawowe informacje

Wyposażenie


Podgrzewacze wody dostarczane są w stanie zmontowanym i wyposażone są w następujące elementy:

 • ślimakowy podajnik paliwa napędzany motoreduktorem
 • samoczyszczące się palenisko retortowe wykonane z żeliwa
 • wentylator nadmuchowy
 • sterownik elektroniczny rozbudowany o funkcję cwu
 • dodatkowy ruszt żeliwny (do mocy 75kW)
 • regulator ciągu
 • skrzynkę na popiół
 • narzędzia do obsługiPrzeznaczenie


Kotły TYLNE są do podgrzewania ciepłej wody użytkowej do temperatury na wylocie nie przekraczającej 90°C. Świetnie sprawdzą się jako podgrzewacze na biomasę niedrzewną w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, budynkach gospodarczych, warsztatach, szklarniach, szkołach itp. Charakteryzują się:

 • znikomym wpływem na zanieczyszczenie środowiska
 • posiadają certyfikat na znak zgodności ekologicznej
 • możliwość spalania biomasy niedrzewnej
 • bezpieczne w eksploatacji
 • po rozpaleniu nie wymagają stałej obsługi
 • sprawność energetyczna przekracza 80%, badzo ekonomiczne spalanie paliwa
 • proces palenia sterowany mikroprocesorowym regulatorem
 • bardzo łatwa obsługa, proste czyszczenie
 • zwiększona żywotność
 • mniejsza gabaryty co za tym idzie oszczędność miejsca w kotłowni
 • proces palenia może odbywać się w sposób ciągły (w całym sezonie grzewczym) z przerwami na okresowe czyszczenie


Zasada działania


Podgrzewacze wody są bardzo nowoczesnymi urządzeniami, w pełni zautomatyzowanymi, wielodobowymi, których obsługa sprowadzona jest do minimum. Wyposażone są w wysokiej jakości układ podający, konstrukcyjnie zostały przystosowane do wysokoefektywnego spalania biomasy niedrzewnej. Paliwo do procesu spalania transportowane jest automatycznie za pomocą podajnika ślimakowego z zamontowanego obok podgrzewacza zasobnika paliwa.


W żeliwnej retorcie następują wszystkie procesy prowadzące do spalenia podawanego paliwa z udziałem powietrza dostarczanego wentylatorem nadmuchowym. Nad palnikiem zawieszony jest żeliwny deflektor - płyta promiennikowa kierująca promieniowanie cieplne na żar celem dopalenia gazów palnych oraz rozprowadzająca równomiernie spaliny do wymiennika ciepła. Popiół powstały w końcowej fazie spalania przemieszcza się na obrzeże retorty, po czym samoczynnie spada do komory popielnika, w której dla wygody eksploatacyjnej umiejscowiona jest wyciągana szuflada popielnikowa.


Sprawne palenisko pozwala na spalanie takiej ilości paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania zadanej na sterowniku temperatury. Sterownik dokonuje więc ciągłych pomiarów temperatury wody i na jej podstawie odpowiednio steruje pracą podajnika paliwa i wentylatora. Jednocześnie sterownik reguluje, o ile instalacja jest w nie wyposażona, pompą centralnego ogrzewania i pompą ciepłej wody użytkowej. Zaletą pracy podgrzewacza C.W.U. jest prosta obsługa polegająca na okresowym uzupełnianiu paliwa w zasobniku i usunięciu popiołu z szuflady popielnicowej bez konieczności wygaszania.


Po rozpaleniu podgrzewacz nie wymaga stałej obsługi, a jego eksploatacja może odbywać się w sposób ciągły.. Podgrzewacze C.W.U. z automatycznym podajnikiem paliwa posiadają nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne wymienników ciepła w zależności od wymagań pomieszczeń, w których będą montowane. Korpus składa się z komory paleniskowej i wymiennika ciepła wykonanych z wysokiej jakości atestowanej stali.


Nowoczesne rozwiązania


Podgrzewacz C.W.U.- wymiennik ciepła posiada w tylnej części, za paleniskiem, i ma formę pionowych dwóch (19-100 kW) lub czterech (125-350 kW), w zależności od mocy, kanałów konwekcyjnych. Taka budowa pozwala na osiągnięcie efektu samooczyszczenia się kanałów konwekcyjnych i opadaniu sadzy do komór zbiorczych, które zabezpieczone są klapami rewizyjnymi umieszczonymi z boku podgrzewacza.


Dodatkowym atutem podgrzewacza C.W.U. są rury (opłonki) umieszczone w kanale konwekcyjnym, a w podgrzewaczach dwu i czterokanałowych kolektory płomienicowe znajdujące się w górnej części paleniska, które mają znaczący wpływ na podniesienie sprawności.


Podgrzewacz posiadają zamontowane w przedniej części termiczne drzwiczki paleniskowe i zasypowe zakończone specjalną uszczelką termiczną. Całość obudowana jest wysokogatunkową izolacją termiczną, która zabezpieczona jest obudową metalową. Podgrzewacze ciepłej wody użytkowej montować należy zgodnie z normą PN-91/B-02413 i BN-71/8864-27 dotyczącą zabezpieczenia urządzeń grzewczych wodnych systemu otwartego oraz naczyń wzbiorczych systemu otwartego.

PARAMETRY TECHNICZNE

podgrzewacza C.W.U. z automatycznym podajnikiem dużej mocy


WYMIARY PODGRZEWACZA WODY Z PODAJNIKIEM

dużej mocy

19kW - 100kW

150kW - 300kWZADAJ NAM PYTANIE

Prowadzisz hurtownie? Chciałbyś zająć się dystrybucją naszych kotłów? Jesteś instalatorem i szukasz dostawcy? Masz jakiekolwiek pytanie? Wypełnij formularz!